طیب گوشت

آیا گوشت گوسفندی ارزان میشود

آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود

فهرست مطالب
  Add a header to begin generating the table of contents

  آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود؟

  قیمت گوشت همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی ایران بوده است و با وضع قیمت‌های فعلی این سؤال برای همه پیش آمده که آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود؟ گوشت به عنوان یکی از کالا‌های اصلی و مواد اصلی خوراکی غذای ایرانی‌ها همیشه طرفداران زیادی دارد و ما از آن در انواع و اقسام غذا‌هایمان استفاده می‌کنیم. با این وجود اخیراً قیمت گوشت بسیار بالا رفته به حدی که خریدش برای بسیاری از افراد دارد تبدیل به آرزو می‌شود.

  اگر می‌خواهید بررسی ما از این‌که آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود یا نه را بخوانید ادامه این مقاله از طیب گوشت منتظر شماست. ما با توجه به قیمت لاشه گوشت به روز این مقاله را تنظیم کرده‌ایم و سعی می‌کنیم تا دقیق‌ترین پیش‌بینی را از روند قیمت گوشت بیان کنیم.

   

  آخرین خبر مسئولان از وضع قیمت گوشت در ۱۴۰۲

  ما خیلی خبر خاصی درباره این‌که آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود نداریم اما یک سری اخبار در بازار گوشت در ماه‌های اخیر وجود داشته که بر خرید لاشه گوشت اثرگذار بوده است.

  اولاً یک سری واردات زیاد گوشت قرمز از کشور‌های مختلف صورت گرفت که چندان سودمند نبود و برعکس بر قیمت بازار اثر بدی گذاشت؛ زیرا کیفیت این محصولات به اندازه کافی و گوشت‌های ایرانی خوب نبود. حاشیه دیگری که حول محور خرید لاشه گوشت اتفاق افتاد این بود که در فروشگاه‌های مواد غذایی به نظر می‌رسید که گوشت‌ها به دو شکل مختلف منجمد می‌شدند. هرچند مسئولان این خبر را تکذیب کردند.

  علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی اظهار داشت که چالش اصلی ما در این بخش گرانی دام است. او می‌گوید که در اوایل سال ۱۴۰۱ دامداران بسیاری از دام‌های خود را ذبح کردند و سپس قاچاق دام از مرز‌ها انجام شد. همچنان این موضوع ادامه دارد و بر قیمت و گرانی گوشت در بازار اثر می‌گذارد.

  نظر این مسئول مربوط درباره قیمت گوشت گوسفندی در ۱۴۰۲ این است که فعلاً «بازار نخر است! » پیش‌بینی قیمت گوشت در سال جدید ممکن نیست و بازار در رکود فرو رفته است. با وجود این اظهار نظر‌ها می‌بینیم که قیمت گوشت ماه به ماه افزایش پیدا می‌کند و قدرت خرید مردم کمتر و کمتر می‌شود. سؤال اینجاست که چه عواملی بر قیمت گوشت اثر می‌گذارند؟

   

  خرید گوشت گوسفندی برای آشپزی

   

  عوامل مؤثر بر قیمت گوشت چیست؟

  برای این‌که بفهمیم آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود خوب است نگاهی به عواملی بیاندازیم که بر قیمت گوشت در بازار اثر می‌گذارند.

  • عدم نظارت بر قیمت‌ها

  یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود اوضاع قیمت گوشت بدتر شود این است که کسی نظارت درست و مشخصی بر قیمت گوشت ندارد به همین دلیل فروشندگان و دلالان با بالا و پایین بردن قیمت گوشت وضعیت بازار را عوض می‌کنند. این افراد سودجو تااندازه‌ای که مشتری توان دارد قیمت گوشت را بالاتر می‌برند. بازرسی‌هایی که باید در این بخش وجود داشته باشد بسیار کم است و همین موضوع سبب می‌شود که ما با بازاری پر نوسان رو به رو باشیم.

  • عرضه و تقاضا

  یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر قیمت هر محصولی عرضه و تقاضاست. این یک قانون اقتصادی کاملاً ثابت شده است که وقتی برای یک محصول تقاضای زیادی وجود داشته باشد و عرضه آن کم باشد، قیمت آن بالا می‌رود و برعکس اگر تقاضا کم باشد و عرضه زیاد قیمت آن پایین می‌آید.

  • قاچاق دام به کشور‌های دیگر

  یکی از مشکلاتی که کشور با آن مواجه است قاچاق دام زنده است. اگر می‌خواهید بدانید آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود باید به این عامل هم توجه کنید. بسیاری از بره‌های ایرانی به دلیل خوش خوراک بودن ارزان بودن به کشور‌های همسایه قاچاق می‌شوند. همین موضوع بر مسأله عرضه و تقاضا که بالا ذکر کردیم اثر می‌گذارد و در نتیجه قیمت دام دچار تغییراتی می‌شود.

  • عدم نظارت بر دلالان بازار

  مشکل مهمی در کشور ما دلالان هستند که سود آن‌ها در فروش محصول با قیمت‌های بالاست. برخی از کارشناسان بیان کرده‌اند دام پیش از این‌که به بازار برسد از زیر دست چهار دلال مختلف می‌گذرد و در همین مسیر است که قیمت آن به شدت افزایش پیدا می‌کند. نظارت مشخصی بر کار دلالان وجود ندارد ولی اگر بتوان روی آن‌ها نظارت داشت و جلویشان را گرفت می‌توان تصور کرد که بشود قیمت گوشت در بازار را تا حد زیادی کنترل نمود.

   

  جمع‌بندی

  در این مقاله بررسی کردیم که آیا گوشت گوسفندی ارزان می‌شود و گفتیم که دقیقاً نمی‌توان یک پاسخ کلی، جامع و دقیق به این موضوع داد زیرا عوامل متعددی بر قیمت گوشت در بازار اثر می‌گذارند. ما در این مقاله به برخی از این عوامل اشاره کردیم.

  با آنالیز لاشه گوسفندی در بازار به این نتیجه می‌توان رسید که خرید مستقیم گوشت از کشتارگاه می‌تواند به شما کیفیت بهتری در لاشه گوشت بدهد. عکس لاشه گوسفندی در کشتارگاه نشان می‌دهد که در آنجا گوشت‌ها تازه‌تر هستند و از طرف دیگر شما دیگر با افزایش قیمت از جانب دلالان هم مواجه نیستید و می‌توانید گوشت را دست اول خریداری کنید.

  طیب گوشت این امکان را برای شما فراهم کرده است تا سفارش‌های خود را ثبت کنید و خرید لاشه گوشت را از طریق سایت انجام دهید.

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *