طیب گوشت

قیمت لاشه گوشت به روز

بررسی قیمت لاشه گوشت به روز در مرداد ۱۴۰۲

فهرست مطالب
  Add a header to begin generating the table of contents

  گوشت به عنوان یکی از غذا‌های پر مصرف ایرانی همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد. قیمت لاشه گوشت به روز باعث می‌شود ما بتوانیم ارزیابی کنیم تا چه اندازه می‌توانیم گوشت را در سبد غذایی خود قرار دهیم. در روز‌ها و ماه‌های اخیر قیمت گوشت افزایش پیدا کرده و افراد کمتر می‌توانند سراغ خرید لاشه گوشت بروند.

  عوامل متعددی بر قیمت لاشه گوشت به روز اثر می‌گذارند. عواملی که برخی از آن‌ها مربوط به خود بازار گوشت است و برخی دیگر مربوط به وضعیت تورم و اقتصاد خود کشور می‌شود. در این مقاله از کشتارگاه طیب گوشت قصد داریم ابتدا به بررسی قیمت لاشه گوشت در بازار بپردازیم و سپس بررسی خواهیم کرد که چه عواملی بر قیمت لاشه گوشت به روز اثر می‌گذارند.

  قیمت لاشه گوشت به روز در بازار و کشتارگاه

  قیمت گوشت در بازار به صورت روزانه تغییر می‌کند بنابراین باید قیمت لاشه گوشت به روز را چک کنید و بر اساس آن تصمیم‌گیری نمایید. ما در سایت طیب گوشت به صورت روزانه قیمت لاشه گوشت را قرار می‌دهیم و این امکان را برای شما فراهم کردیم تا به صورت آنلاین خرید مستقیم گوشت از فروشگاه را انجام دهید.

  قیمت لاشه گوشت امروز به این صورت است:

  نوع گوشت

  قیمت گوشت

  لاشه بره

  ۴۳۴ هزار تومان

  لاشه گاو

  ۳۰۷ هزار تومان

  لاشه گوساله

  ۳۳۵ هزار تومان

  لاشه میش

  ۳۴۷ هزار تومان

  لاشه بز

  ۳۴۷ هزار تومان

  چه عواملی بر قیمت گوشت اثر می‌گذارند؟

  چه عواملی بر قیمت گوشت اثر می‌گذارند؟

  حالا که قیمت لاشه گوشت به روز را مشاهده کردید خوب است بدانید که چه چیز‌هایی بر قیمت لاشه گوشت اثر می‌گذارند. قیمت گوشت در ایران به صورت روزانه تغییر می‌کند و اگر با این عوامل آشنا باشید می‌توانید بهتر آن را پیش‌بینی نمایید:

  • عرضه و تقاضا

  یکی از اصلی‌ترین عوامل تغییر قیمت محصولی در بازار چه گوشت باشد یا هر محصول دیگری، عرضه و تقاضاست. قیمت لاشه گوشت به روز بر اساس عرضه و تقاضا تغییر می‌کند و متفاوت می‌شود. قانون عرضه و تقاضا به این صورت است که هرچه تقاضا برای یک محصول بیشتر باشد و عرضه آن کم باشد، قیمت آن محصول افزایش پیدا می‌کند. برعکس زمانی که تقاضا برای یک محصول کم باشد و عرضه آن زیاد شود قیمت محصول کاهش پیدا می‌کند.

  یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت گوشت این است که تقاضای بسیار بالایی برای آن وجود دارد و در عین حال عرضه گوشت در بازار کم است و از طریق دلالان انجام می‌شود به همین دلیل قیمت بالاتر می‌رود.

  • واردات و صادرات گوشت

  این موضوع به سیاست‌های کشور درباره این کالا و محصول برمی‌گردد. اگر سیاست کشور بر این باشد که واردات گوشت انجام دهد یا دام صادر کند این موضوع بر قیمت نهایی گوشت در بازار اثر می‌گذارد و قیمت لاشه گوشت به روز تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر صادرات و واردات گوشت بدون برنامه انجام شده است و به همین دلیل ما با نوسانات بیشتری مواجه شدیم.

  یکی از مشکلاتی که برای خرید لاشه گوشت مطرح می‌شود این است که قاچاق دام در کشور صورت می‌گیرد. دام‌ها به کشور‌های خارجی صادر می‌شوند و همین موضوع عرضه در بازار را دستخوش تغییر می‌کند.

  • سوء استفاده دلالان

  یکی دیگر از عوامل اثرگذار و مهم در قیمت لاشه گوشت به روز این است که گوشت به صورت مستقیم دست خریدار نمی‌رسد. بعضی از کارشناسان باور دارند که گوشت از دست چند دلال می‌گذرد و این‌ها افراد سودجویی هستند که می‌خواهند گوشت را به بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانند بنابراین تا جایی که مشتری توان دارد قیمت گوشت را بالا می‌برند.

  • فصل‌های سال

  در برخی از فصل‌های سال مصرف گوشت برای خانوار‌های ایرانی بیشتر می‌شود و این مسأله‌ای است که آمار و ارقام نشان می‌دهند. به همین دلیل یکی از عواملی که در قیمت لاشه گوشت به روز اثر می‌گذارد همین موضوع تغییر‌های فصلی است. در برخی فصل‌ها ذبح دام بیشتر است و در برخی فصل‌ها کمتر. بنابراین پیش از خرید لاشه گوشت بهتر است این عامل را نیز در نظر بگیرید.

  • انبار کردن گوشت قرمز

  به هیچ عنوان نباید انبار کردن گوشت قرمز از طرف عرضه‌کنندگان را فراموش کنیم. این افراد محتکر با نگه داشتن گوشت در انبار‌های خود منتظر می‌مانند تا نیاز و تقاضای گوشت در بازار بالاتر برود و عرضه آن کم باشد. به این صورت گوشت تبدیل به کالایی کمیاب بدل می‌شود و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند و دقیقاً در همان موقع است که این افراد گوشت وارد بازار می‌کنند و قیمتی بالاتر روی آن می‌گذارند.

  قیمت گوشت امروز

  جمع‌بندی

  شما در این مقاله قیمت لاشه گوشت به روز را در کشتارگاه طیب گوشت مشاهده کردید. ما مرغوب‌ترین اجناس را کنار بهترین کیفیت گذاشتیم تا رضایت خاطر شما مشتریان عزیز جلب شود. علاوه بر این به بررسی عوامل اثرگذار بر قیمت گوشت پرداختیم و بررسی کردیم که چرا قیمت گوشت تغییر می‌کند. شما می‌توانید به صورت روزانه با مراجعه به فروشگاه طیب گوشت از قیمت لاشه گوشت به روز مطلع شوید و به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

   

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *