طیب گوشت

قیمت لاشه گاو

قیمت لاشه گاو تابستان ۱۴۰۲

فهرست مطالب
  Add a header to begin generating the table of contents

  قیمت لاشه گاو تابستان ۱۴۰۲

  در ماه‌های اخیر قیمت لاشه گاو هم مثل دیگر انواع گوشت قرمز افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که گوشت گاو با وجود این‌که چربی بیشتری دارد و ارزش غذایی‌اش نسبت به گوشت گوسفند کمتر است بیش از ۵۳ درصد تولیدات گوشت قرمز در کشور را دارد. ما در این مقاله از طیب گوشت قصد داریم قیمت لاشه گاو و گوساله را بررسی کنیم و ببینیم در ابعاد مختلف چقدر باید برای این نوع گوشت هزینه کرد. علاوه بر این در مقاله به بررسی خواص، خصوصیات و مضرات گوشت گاو هم خواهیم پرداخت تا اگر قصد خرید مستقیم گوشت از کشتارگاه را دارید تصمیم دقیق‌تری بگیرید.

  قیمت لاشه گاو چند است؟

  در تابستان سال ۱۴۰۲ قیمت لاشه گاو در بازار ۳۰۷ هزار تومان و قیمت لاشه گوساله ۳۴۰ هزار تومان است. شما با مراجعه به سایت طیب گوشت می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت کنید. هرچند رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام در روز‌های اخیر بیان کرده که قیمت گوشت قرار است در روز‌ها و هفته‌های آتی دچار کاهش شود. دلیل بالا رفتن قیمت این است که وقتی واردات افزایش پیدا می‌کند و بازار مصرف از لحاظ قیمتی کنترل می‌شود، تولید داخلی استفاده نمی‌شود و این به تولیدکنندگان داخلی گوشت آسیب می‌رساند و مجبور می‌شوند قیمت‌ها را افزایش دهند.

   هرچند این روز‌ها وقتی به قیمت بازار نگاه می‌کنیم مدام نوسانات قیمتی می‌بینیم. بسیاری از تحلیل‌گران دخالت‌های بخش دولتی را عامل مؤثر در افزایش قیمت لاشه گاو و گوسفند و به طور کلی انواع گوشت‌ها می‌دانند. شما در طیب گوشت می‌توانید انواع گوشت گاو، گوساله را مشاهده کرده و از گزینه‌های خرید و قیمت لاشه میش، گاو، گوسفند و گوساله استفاده کنید.

  بررسی قیمت لاشه گاو در سال 1402

  گوشت گاو چه خواصی دارد؟

  اگر قصد خرید لاشه گوشت گاو را دارید خوب است که با خواص و فواید این گوشت بیشتر آشنا شوید. گوشت گاو یکی از پرمصرف‌ترین گوشت‌های حال حاضر جهان است و چیزی حدود ۲۵ درصد از تولیدات جهانی را شامل می‌شود. همه کشور‌ها با هر ملیت و فرهنگی (غیر از هندی‌ها! ) گوشت گاو و گوساله را به خاطر ارزش غذایی آن مصرف می‌کنند. گاو سمینتال از بهترین انواع نژاد گاو در تولید گوشت و شیر است. این گاو از لحاظ وزنی نیز جزء سنگین وزن‌ها محسوب می‌شود. اما به طور کلی ۴۵ الی ۶۰ درصد می‌توان بر روی بازدهی لاشه گوشتی گاو حساب باز کرد.

  مصرف گوشت قرمز گاو اگر با چربی پایین باشد حاوی مواد مغذی و مهم فراوانی است که همه برای بدن لازم هستند. پروتئین، ویتأمین B12، نیاسین و روی تنها قسمتی از موادی است که گوشت گاو در بدن تأمین می‌کند.

   به طور کلی گوشت گاو و گوساله تنها یک فرق اساسی دارند و آن این است که هضم گوشت گاو برای بدن سخت‌تر است ولی از طرف دیگر گوشت گاو برای افراد لاغر مناسب‌تر است و به خاطر چربی‌هایی که در آن وجود دارد موجب افزایش وزن می‌شود. همین فواید و مزایا باعث شده که با وجود قیمت لاشه گاو، این گوشت همچنان جزء محبوب‌ترین گوشت‌های موجود در بازار است.

  یکی از موارد استفاده از گوشت گاو یا گوساله برای به دست آوردن انرژی است. این نوع گوشت ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. حدوداً در هر ۱۰۰ گرم گوشت گوساله مقدار زیادی روی، آهن، مس، پتاسیم و منیزیم و سدیم است. همه این‌ها مواد مورد نیاز بدن هستند و باید میزان مناسبی از آن‌ها در بدن وجود داشته باشد. یکی دیگر از نکاتی که به آن اشاره نکردیم این است که گوشت گاو باعث افزایش سطح گلبول‌های قرمز خون می‌شود به همین دلیل باعث بالا رفتن غلظت خون می‌گردد و برای کسانی که دچار کم خونی هستند بسیار مناسب است.

  گوشت گاو چه ضرر‌هایی دارد؟

  در قسمت اول این مقاله راجع به قیمت لاشه گاو صحبت کردیم و در قسمت بعد راجع به خواص و مزایای مصرف گوشت گاو بحث کردیم که مناسب کسانی است که قصد خرید لاشه گوشت گاو را دارند. حالا در این قسمت می‌خواهیم از مضرات گوشت گاو صحبت کنیم چون این گوشت شاید مناسب هر کسی نباشد.

  • گوشت گاو از نظر طب سنتی

  ابن سینا یکی از بزرگ‌ترین پزشکان و دانشمندان ایرانی بیماری‌های مختلفی را به گوشت گاو نسبت می‌دهد که مالیخولیا (یا دیوانگی و جنون امروزی) و بواسیر از جمله آن‌ها می‌باشد. علت این امر در طب سنتی این است که گوشت گاو دارای طبع سرد است و باعث ایجاد سودا می‌شود. به همین دلیل بار سنگینی برای کبد دارد.

  علاوه بر این از نظر طب سنتی گوشت گاو باعث تیره شدن پوست، افزایش حالت‌های عصبی و بزرگ شدن طحال نیز می‌شود. همان طور که گفتیم طبع این گوشت سرد است و به همین دلیل برای افراد دارای طبع سرد بسیار ضرر دارد.

  از نظر طب سنتی مصرف گوشت گاو و گوساله می‌تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش شود. علاوه بر این کسانی که صفراوی هستند می‌توانند از گوشت گاو استفاده کنند.

  • گوشت گاو از نظر پزشکی جدید

  از نظر علم پزشکی گوشت گاو حاوی چربی‌هایی است که اشباع شده محسوب می‌شوند و به همین دلیل هضم گوشت گاو دیر است. به همین دلیل است که گوشت گاو باعث افزایش وزن می‌شود و برای بالا بردن وزن از آن استفاده می‌کنند.

  نکته دیگر که باید به آن توجه کنید این است که گاو دارای فیبر و آنتی اکسیدان نیست. آنتی اکسیدان‌ها ضد سرطانی هستند. بر خلاف نظر طب سنتی، پزشکان می‌گویند که گوشت گاو چون دارای فیبر نیست برعکس عملکرد دستگاه گوارش را مختل می‌کند و به آن آسیب می‌زند. در واقع سبب یبوست می‌شود.

  علاوه‌براین موضوع پزشکان عقیده دارند که گوشت گاو چون سرشار از پورین است برای کسانی که مبتلا به نقرس هستند باعث افزایش درد و التهاب مفاصل می‌شود. باید به این موضوع توجه کنید که مصرف بیش از اندازه هر ماده غذایی‌ای می‌تواند مضر باشد. درست است که مصرف متعادل گوشت گاوی می‌تواند بسیار مؤثر باشد ولی مصرف بیش از اندازه آن ممکن است باعث چاقی شود.

  خرید لاشه گاو از کشتارگاه

  گوشت گاو بهتر است یا گوسفند؟

  در بررسی این دو نوع گوشت باید به یک سری نکات اصلی اشاره کردیم. اولین موضوع این است که گوشت گوسفند چربی بیشتری دارد به همین دلیل برای کباب کردن مناسب‌تر از گوشت گاو است. با این‌که قیمت لاشه گاو و گوسفند با هم فرقی ندارند مقدار خالص گوشت گاو بیشتر از گوشت گوسفند است. چون گوشت گوسفند با چربی ترکیب می‌شود ولی گوشت گاو نه.

  معمولاً بافت گوشت گوسفندی نرم‌تر از گاو است ولی مهم‌ترین فرق این دو نوع گوشت این است که هضم گوشت گوسفند از گوشت گاو آسان‌تر است. ارزش غذایی آن‌ها هم با هم تا حد زیادی برابری می‌کند. شاید خوشمزگی گوشت گوسفند باعث محبوبیت بیشتر این نوع گوشت در ایران باشد.

  بنابراین در یک نگاه کلی نمی‌توان گفت کدام نوع گوشت را باید بر نوع دیگر ترجیح داد چون ترجیح دادن به این برمی‌گردد که خواسته و نیاز شما چیست. اگر نیاز به اضافه وزن دارید و می‌خواهید عضله‌سازی کنید احتمالاً گوشت گاو بهتر است ولی اگر دنبال یک وعده غذایی خوشمزه‌تر هستید می‌توانید سراغ گوشت گوسفند بروید.

  جمع‌بندی

  در این مقاله سعی کردیم همه مطالب مورد نیاز درباره گوشت گاو را بیان کنیم. موضوع را از قیمت لاشه گاو و گوساله شروع کردیم و پس از بررسی قیمت لاشه گاو در فروشگاه طیب گوشت به بررسی خصوصیات مفید و مضر گوشت گاو پرداختیم تا کسانی که قصد خرید لاشه گوشت گاو را دارند بتوانند با دید بهتری این کار را انجام دهند و فرمول بازده لاشه گاو را هنگام خرید بدانند.

  به طور کلی گوشت گاو یکی از پرفایده‌ترین و مقوی‌ترین گوشت‌هاست که طرفداران زیادی هم در جهان دارد. اگر می‌خواهید بدنی محکم، استخوان‌هایی قوی و عضلاتی نیرومند داشته باشید، مصرف گوشت گاو می‌تواند به شما کمک زیادی در این مسیر بکند.

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *