طیب گوشت

خرید پودر خون دام

خرید پودر خون دام

فهرست مطالب
  Add a header to begin generating the table of contents

  پودر خون دام

  حتماً وقتی قصد خرید محصولات دامی را داشتید بحث خرید آلایش خوراکی و غیرخوراکی دام هم به گوشتان خورده است. شاید هم به طور خاص برای خرید پودر خون دام اقدام کرده باشید و ندانسته باشید که این جزء آلایش غیرخوراکی دام محسوب می‌شود. آلایش دام به قسمت‌هایی از بدن دام گفته می‌شوند که جزء گوشت و محصولات اصلی دامی نیستند ولی باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. پودر خون دام از جمله این‌هاست. در این مقاله از کشتارگاه صنعتی طیب گوشت ابتدا بررسی می‌کنیم که پودر خون دام چیست، چه مزایایی دارد و هنگام خرید پودر خون دام باید به چه مسائلی توجه کنیم.

  پودر خون دام چیست؟

  وقتی دامی ذبح می‌شود در کشتارگاه‌ها خون او را جمع می‌کنند و پس از جمع‌آوری خونی که به دست می‌آید خشک شده و به عنوان پودر خون از آن استفاده می‌شود. پودر خون یکی از انواع آلایش غیرخوراکی دام است. اصولاً از گاو و گوسفند تهیه می‌شود و رنگ‌های مختلفی دارد. بیشتر قرمز تا قهوه‌ای تیره است.

  پودر خون دام چه کارکردی دارد؟

  پیش از خرید پودر خون دام بهتر است بدانید دقیقاً به چه کاری می‌آید. معمولاً از این ماده به دلیل داشتن پروتئین بالا برای جیره غذایی دام‌های دیگر استفاده می‌کنند. به دلایل مختلف تغذیه این‌چنینی برای دام‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

  بسیاری از کسانی که در صنعت مرغ‌داری کار می‌کنند از پودر خون استفاده می‌کنند. این ماده خوراکی دارای پروتئین ۷۰ درصدی است و به همین دلیل یک جیره غذایی خوب برای انواع حیوانات است. بدن طیور نیازمند پروتئین است و مصرف پودر خون دام پروتئین مورد نیاز آن‌ها را تأمین می‌کند.

   

  خرید پودر خون از کشتارگاه

   

  پیش از خرید پودر خون دام به چه نکاتی توجه کنیم؟

  هنگام خرید آلایش دام در هر نوع خوراکی یا غیر خوراکی حتماً توجه کنید از یک مرکز مناسب خرید کنید که از سالم بودن جنس اطمینان حاصل کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که باید آنالیز پودر خون صورت گیر تا ناخالصی در آن وجود نداشته باشد.

  اگر خرید پودر خون دام را انجام دادید باید بدانید مصرف آن را باید متخصص تغذیه تعیین کند و شما نمی‌توانید سر خود یک رژیم غذایی برای دام بر اساس پودر خون در نظر بگیرید. نکته آخری که در خرید پودر خون دام به آن اشاره می‌کنیم این است که میزان استفاده آن برای موجوات آبزی چقدر است؟ به طور کلی متخصصین تغذیه می‌گویند که اگر قصد استفاده از پودر خون دام را دارید باید چیزی حدود ۵ تا ۱۵ درصد از برنامه غذایی آبزیان یا طیور را می‌توان از طریق پودر خون تأمین کرد.

  سخن آخر

  در خرید آلایش خوراکی و غیرخوراکی دام باید توجه کنید که محصول مرغوب و مناسب تهیه کنید. پودر خون جزء آلایش غیرخوراکی دام است و هر کسی نباید آن را استفاده کند. برای خرید پودر خون دام می‌توانید به قسمت فروشگاه طیب گوشت مراجعه کرده و از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس گرفته تا سفارش خود را ثبت کنید.

   

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *